Eesti Massööride Liit

„Asendiga seotud probleemid: funktsionaalsete häirete käsitlus biomehhaanilisest lähtekohast “

Toimumiskoht: Tallinn, Eesti, Eesti Massaaži- ja Teraapiakool, konverentsiruum Päike, Kadaka tee 4

Kuupäev: 20. november 2018

Eesmärk
Töötades klientidega, kes vajavad asendite parandamist/ säilitamist/ funktsionaalsemaks muutmist, on terapeudil vajalik mõista ja aru saada inimkeha talitlemise biomehhaanilistest aspektidest erinevate funktsionaalsete häirete korral. Õpime koos hindama kliendi funktsionaalset seisundit objektiivselt, rakendama koolitaja kliinilise praktika kogemusi näidete abil, analüüsima tänapäevaste tehniliste abivahendite lahendusi, parandama oma terapeutilisi praktilisi oskusi ja teraapia tulemuslikkust kliendi seisukohalt.

Koolituse sisututvustus
Mis on võtmetähtsusega faktorid kontraktuuride, asümmeetrilise kehakasutuse või kompensatoorsete liikumismustrite tekkeks ja arenguks? Kuidas praktikas eelnimetatud häireid arvesse võtta ja leida kliendile parimad võimalikud istumis-, vertikaalasendit/ teisi asendeid toetavate abivahendite alased lahendused?
Koolitus analüüsib asendite korrektsioone vajavate klientide probleeme ning otsib praktikas töötavaid lahendusi. Analüüsitakse ja kliinilised lahendused leitakse läbi tõenduspõhise anatoomilise ja füsioloogilise lähenemise ning liikumismustrite elementide hindamise ja uurimise konkreetse puudespetsiifilise klientide grupiga. Läbi laiendatud arusaamise normipärasest füsioloogiast, on võimalik tulemuslikumalt käsitleda erinevaid funktsionaalseid häireid ja kliendi vajadusi lihas-skeletisüsteemi, neuroloogilise ja pediaatrilise kliendiga. Kursus annab arusaamise, kuidas langetada teraapia osana otsuseid klientide puhul, kes vajavad asendi korrigeerimist ja/ või säilitamist. Kursus sisaldab elemente koolitaja kliinilisest kogemusest osteopaadina.

Koolitus sisaldab anatoomia, füsioloogia ja asendite korrektsiooni alaseid loenguid. Täiendavalt esitletakse video- ja pildimaterjali Tomase isiklikest klientidest ja kliinilisest praktikast.

Sihtgrupp: füsioterapeudid, tegevusterapeudid, massöörid, massaažiterapeudid, taastusarstid, hooldusõed, abivahendi spetsialistid

Kursuse õppetase: keskmisest kuni kõrgemani. Osalejatel on eeldatavalt teadmised funktsionaalsest anatoomiast, neuroloogiast, lihas-skeletisüsteemi ja pediaatrilistest häiretest, soovitav on kliinilise töö kogemus. Koolituse materjalid on eelnevalt tõlgitud eesti keelde. Vajadusel järeltõlge eestikeelde.

Maksumus
Maksumus sisaldab koolituse välja trükitud materjale, kohvipause.
Maksumus 1 osalejale: 130 EUR (sisaldab käibemaksu 20 %)
Soodustus 10% kehtib EML, ETL ja EFL liidu liikmetele.
Registreerimine: http://massaaz.ee/et/kursus/tule-kursusele/ või +372 53 420 404 või kursused@massaaz.ee 

Kursuse ajakava:
  • 9.00-9.30 Sissejuhatus
  • 9.30-10.30 Inimkeha biomehhaaniline käsitlus – anatoomia ja füsioloogia aspekt
  • 10.45-12.00 Funktsionaalsete häirete käsitlus (RFK põhised) – võtmekohad
  • 12.00-13.00 Lõuna
  • 13.00-14.00 Kliinilise praktika juhtumite esitlus
  • 14.15-15.30 Praktiline töötuba
  • 15.30-16.30 Kokkuvõte – funkstionaalsetest häiretest johtuvad abivahendite alased lahendused kliinilises praktikas
Biograafia
Tomas Collin on bakalaureusekraadiga füsioterapeut, kes on lõpetanud Lundi Ülikooli (Rootsi) 1997. aastal.
Peale füsioterapeudi diplomi omandamist õppis Tomas Lundi Ülikoolis täiendavalt abivahendeid ja tehnoloogiad ning psühholoogiat. 2005. aastal omistati Tomasele Euroopa Osteopaatide Koolist (Suurbritannia) diplom nimetusega “Final Osteopathic clinical competence certificate". Tomas on oma uurimusi ja terapeutilist kogemust tuvustanud Nordic Seating Symposiumil (Oslo, 2015) ja European Seating Symposiumil, (Dublin, 2016 ja 2018).
Tomas omab füsioterapeudi ja osteopaadina kliinilise praktika töökogemust haiglast ja erapraksisest, samuti on töötanud abivahendite hindamise ja määramisega tegelevas keskuses. Alates juunist 2015 töötab Tomas konsultandina NAV Centre for Assistive Technology Vestfold, mis on Norra Töö- ja Tervishoiu Ministeeriumi allasutus. Täiendavalt töötab Tomas vabakutselise lektorina ja kliinilise praktika konsultandina erinevates Euroopa maades.
Detailsem tööelu kirjeldus on leitav Tomase isiklikus CV-s.

Tomas Collin: Füsioterapeut, osteopaat, konsultant (NAV Centre for Assistive Technology Vestfold, Norra), tcollin.tc@gmail.com

Lisainfo: Hille Maas, +372 588 367 19, hille.maas@gmail.com